Balandžio 6 d. Pelėdžiukai

Tema „MANO MARGUČIAI – VELYKŲ PAPROČIAI“

Uždaviniai: Siekti, kad vaikai sužinotų apie Velykų šventimo tradicijas Lietuvoje; stebėtų gamtos atbudimo ženklus – aiškintųsi ir perprastų Velykų atėjimą su gamtos reiškiniais: dienos ir nakties trukmė.

 

 

 

 

 

 

Rasti informacijos apie margučius, verbas – aiškintis, atsakinėjant į klausimus, kokios šventės lauksime ir kaip jai norėtume ruoštis – išklausyti vaikų minčių ir pasiūlymų.

Stebėti pokyčius ir lauke: paukščiai, vabaliukai, žolytė.

Pasiklausyti ir pasimokyti eilėraščių apie Velykas.

Išsiaiškinti, ką reiškia margučių spalvos, raštai.

Pasidaryti dvigubus atvirukus su kiaušinio ar kiškučio pavidalo iškarpa (atverčiamą) ir vidinėje dalyje vaizduoti atbundančios gamtos vaizdus.

Ruošti įvairius sveikinimus su Velykomis savo šeimos nariams.

Išsikirpti iš storesnio spalvoto kartono popieriaus, įvairaus dydžio kiaušinių formos ir juos aplikuoti: gamtine medžiaga, krepiniu popieriumi, siūlais ar medžiagos skiautėmis.

Marginti kiaušinius: guašu liejant spalvas, išgaunant tradicinius lietuviškus raštus: saulė, paukščių pėdelės ir pan.

Pasirinkti norimą raštą ir marginti popierinį kiaušinį, stengiantis kuo labiau atkartoti.

Žaisti tradicinius Velykinius žaidimus.

Magiškas dažymas, galima pabandyti piešti margutį:

https://www.learningandexploringthroughplay.com/2020/03/kitchen-roll-magic-drawing-science.html?fbclid=IwAR2kJt78VaZ4aEYExGD3dweofRW99uZ42uky6PJUNX_v4WCU_2sB3h4w-Bw

Naminis minkštutis modelinas

Reikės:

2 puodelių miltų
1 puodelio druskos
2 puodelių vandens
Dviejų šaukštų aliejaus
2 arbatinių šaukštų citrinos rūgšties
Skystų vandeninių arba maistinių dažų, jei norite spalvoto modelino

Visus šiuo produktus reikia sudėti į puodą ir tiesiog per daug nesistengiant,taip kaip išeis, išmaišyti – tikrai labai prašau ir rekomenduoju leiskite visame procese dalyvauti vaikams – jiems šis užsiėmimas patinka nė kiek nemažiau, nei žaidimas su tuo modelinu! Tada puodą dedate ant viryklės, užkaičiate ir verdate maišydami, labai greitai masė ima tirštėti ir maišyti tampa labai sunku – vadinasi, modelinas jau išvirė.

Imate jį iš puodo – paprastai jis būna tik labai labai šiltas, ne per karštas rankoms, tad išėmus jį ant lentelės reikia dar šiek tiek paminkyti rankomis, kol gaunasi vientisa prie rankų nebekimbanti masė. Tiesa, jei norite tik vienos spalvos modelino, tuomet dažus reikia įdėti kartu su visais produktais dar prieš virimą, bet jei norite kelių spalvų – galite arba virti kiekvienos spalvos modeliną atskirai (užtruksite daug daugiau laiko), arba jau išvirę ir suminkę modeliną padalinate į tiek dalių, kiek norisi spalvų ir į kiekvieną iš tų dalių įlašinkite po kelis lašus dažų ir vėl perminkykite rankose – mes darome būtent šiuo būdu: ir greičiau, ir įdomiau, nes galima stebėti, kaip po truputį masė dažosi ir ryškėja.

Apsilankykit teatre:

Kauno valstybinis lėlių teatras kviečia į spektaklius „online”

Superherojai dirba iš namų | animacija| pasakojimas apie būtinybę išbūti namuose Korona virusas:

Daug darbelių įvairia tema:

https://www.facebook.com/KidsArtnCrafts/?__tn__=%2CdkCH-R-R&eid=ARDgzZXYaQ33MaWYVew2JKLvYPUCJLuyuxQEhs1FNeNjV-DBNR7KJWgOESwKd232wlpVXxSci4gu2Sex&hc_ref=ARROVDqLHhfSo_OJ3F28ys7o3q5OiyQNq8UKuadXe9m_RKGXH55wMZmIlRW0qD0_umo&fref=nf&hc_location=group

 

VELYKINIS ŽAIDIMAS – SURASK MANE

Žaidimo tikslas surasti tokį patį margutį

https://www.facebook.com/pg/Burbulass/photos/?tab=album&album_id=663015401128729

Velykos: Įvairios užduotis, eilėraščiai, pasaka.

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1966070493655681&type=3