Gegužės 25 d. Aitvariukai

 

 

Tema: “Aš ir mano jausmai”

 

 

 

 

Tikslas:

Siekti, kad vaikai ugdytu gebėjimą atpažinti skirtingas emocijas ir jas įvardinti.

 

Uždaviniai:

Ugdyti atpažinti skirtingas emocijas, jas įvardinti ir mokytis jas valdyti.

Vaiko gebėjimui reikšti emocijas didžiausią įtaką daro tėvų pavyzdys, tad apie tai būtina kalbėti namie ir kūrybinių veiklų pagalba tyrinėti labiausiai vaikams rūpinčias kasdienines situacijas.

 

Veikla:

Šią savaitę siūlome jums lengvus būdus, kaip įdomiai lavinti emocinę raišką žaidžiant. Vaikai žaisdami ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir mokosi spręsti įvairias problemas, reikšti jausmus, juos atpažinti ir įvardinti. Žaidimo metu taip pat galima suvaidinti ir išgyventi įvairias situacijas, kurios pasitaiko ir realiame gyvenime. Šie žaidimai skirti visai šeimai ir ugdo ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų emocinį raštingumą.

 

Atspėk emociją

Ant lapelių nupieškite įvairias emocijas ir sudėkite į dėžutę, kepurę ar dubenį. Traukite lapelį ir vien veido išraiška bandykite užrašytą emociją pavaizduoti. Kiti ją turi atspėti.

 

 

 

 

 

Jausmų kubas

Pirmiausia jums reikės suklijuoti iš storesnio popieriaus vieną ar kelis kubus. Ant kiekvienos iš 6 jo sienelių pavaizduokite po emociją. Ridenkite kubą. Kokia emociją iškrito? Papasakokite, kada ją jautėte ir kas ją išprovokavo. Diskutuokite, kaip elgtis jei taip jaustis nepavyko.

Štai kokias emocijas galite užrašyti: laimingas, nuliūdęs, supykęs, drąsus, drovus, draugiškas, nusivylęs, susierzinęs, pavydus, smalsus, nustebęs, išsigandęs, malonus….

 

 

 

 

 

 

Nuotraukų kaleidoskopas

Piešiniuose emocijas galima pavaizduoti labai išraiškingai, tad vaikui jas suprasti yra lengviau, nei nuskaityti iš žmonių veidų. Tačiau, kai treniruotės su piešinukais tampa per lengvos, galima pereiti prie sudėtingesnio lygio – emocijų atpažinimo nuotraukose. Tam labai tinka žurnalai. Įvardinkite emociją, o vaikas tegul suranda ją žurnale, iškerpa ir priklijuoja.

Skaitymas – puikus empatijos lavinimas

Daugiausiai progų kalbėti apie emocijas dovanoja skaitymas. Grožinė literatūra, ypač knygos, kuriose daug dėmesio skiriama herojų išgyvenimams, vidiniam pasauliui, padeda geriau suprasti kitų žmonių jausmus, ugdo empatiją, leidžia įsijausti ir išgyventi įvairias sudėtingas situacijas, supažindina su skirtingais bendravimo modeliais.

Aptarkite tai, ką perskaitėte, klauskite: “kaip jautėsi herojus?”, “o kaip jaustumeisi tu?”, “ar tinkamai jis pasielgė toje situacijoje?”, “kaip būtum reagavęs tu?”.

Vaikai, nupieškite savo jausmų puodelį. Mano būtų toks!!! O jūsų???